Az Életfa Kulturális Alapítvány immár több mint tizenöt éve szervez és rendez hagyományos műveltségünk szellemiségére és lelkületére épülő programokat.
A közelmúltban nyilvánvalóvá lett válság újra felteszi a kérdést, hogy mi közünk van hagyományainkhoz itt a huszonegyedik század elején? Amennyiben műveltségünkben csupán a régmúlt szép emlékeit vagyunk hajlandók keresni és megtalálni, akkor egyre kevesebb...

A Békés Megyei IBSEN Oktatási, Művészeti és Közművelődési Nonprofit Kft. Kulturális Iroda "Amator Artum" szakmai napot tart a Békés Városi Kulturális Központban (5630 Békés, Jantyik Mátyás u. 23-25.) 2009. november 20-án 14.00 órától.

Előadások:

14.00 óra: Köszöntőt mond Koszecz Sándor, a Békés Városi Kulturális Központ igazgatója

14.15 óra: A Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus aktuális amatőr alkotó művészeti programjai
Előadó: Dóri Éva, a MMIKL képzőművészeti referense

14.45 óra: Amatőr - profi, hivatásos - nem hivatásos
Előadó: Szemedám György, Munkácsy-díjas festőművész

15.15 óra: Tapasztalatok az amatőr képzőművészeti mozgalom területén
Előadó: Pilaszanovich Irén, művészettörténész

15.45 óra: Békés megye amatőr művészeti élete szakkörök és alkotótáborok tükrében
Előadó: Novák Attila, művésztanár

16.15 óra: Kávészünet

16.30 óra: konzultációs lehetőség és kötetlen beszélgetés

Amator Artium XX. Országos Képző-és Iparművészeti Kiállítás Békés Megyei Vándorkiállítása utolsó alkalommal látható 2009. november 19-ig a Békés Városi Kulturális Központban.

Bővebb információ kérhető: Kocsis Kláránál a 66/527-660-as telefonszámon vagy a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.

A rendezvényt támogatja: Békés Megye Önkormányzata, Békés Megyei Jókai Színház, Békés Megyei Jókai Színház Programiroda
2009. október 30 - án,  pénteken rendezték meg a Közösségek a virtuális térben c. előadást, melynek keretén belül az Életfa Kulturális Alalpítvány és a Békés Megyei IBSEN Nonprofit Kft. Kulturális Iroda által kiírt "Békés megye szépségei" közös filmszemléjének eredményhirdetésre is sor került. Helyszínül a Békés Városi Kulturális Központ Kápolna terme szolgált.

A Budapesti Művelődési Központ és a Békés Városi Kulturális Központ szakmai módszertani napot szervez a "PALLÓ felnőttképzési tájékoztató szolgálat" országos hálózatának kiépítése pályázati program jegyében.
A rendezvény időpontja: 2009. november 25. 11.00 óra

A rendezvény helyszíne: Békés Városi Kulturális Központ
(5630 Békés, Jantyik Mátyás u. 23-25.)

2009. október 25 - én sikeresen lezajlott az idén már másodízben megrendezett Fregolina Kupa Tánciskolás Táncverseny. Büszkék lehetünk saját versenyzőinkre, akik nemcsak helyt álltak a megmérettetésen - ahová egyébként az ország több pontjáról és iskolájából érkeztek hozzánk versenyzők - de szép eredményeket is magukénak tudhatnak. A következő, harmadik kupát jövő évben a Tavaszi Fesztivál 2010 - Békés programok idején szeretnénk  megrendezni.

A helyezettek névsora kategóriánként:

Felnőtt Standard:
1. Havasi Attila - Koncz Gabriella
2. Békési Gergely - Bíró Emese (Békés)
3. Kozma Lajos - Kozma Enikő Dalma (Békés)

4. Oláh Attila - Tóth Nóra (Békés)

Gyermek Latin:
1. Mészáros Bence - Deák Lili Gréta
2. Szűcs Máté - Szabó Vivien
3. László Levente - Rudisch Boglárka
10. Kiss László - Kelemen Kitti (Békés)
13-14. Nagy Dániel Czövek Boglárka (Békés)


Junior Standard:
1. Krucsai Attila - Vozár Virág
2. Dézsi Martin - Dóczi Angéla
3. Lakatos Imre - Tigyi Lídia

Ifjúsági Latin:
1. Tóth Dávid - balogh Nikolett
2. Tóth Zoltán - Balogh Tamara
3. Gusztonyi Péter - Dukai Babett
8-9. Oláh Levente - Kis Tünde (Békés)
8-9. Kovács Gergely - Mészáros Mónika (Békés)
12-14. Békési Gergely - Bíró Emese (Békés)
12-14. Modolo Ákos Marco - Clussmann Dorina (Békés)
15. Szabó Norbert - Wittmann Edina (Békés)
16. Gosztolya Péter - Kovács Bernadett (Békés)
17-19. Oláh Ádám - Kecskeméti Mária (Békés
17-19. Kozma Lajos - Kozma Enikő Dalma (Békés)
22. Kovács Marcell - Bíró Veronika (Békés)


Ifjúsági Standard:
1. Antal Mihály - Kemény Dóra
2. Békési Gergely - Bíró Emese (Békés)
3. Gosztolya Péter - Kovács Bernadett (Békés)
5. Oláh Levente - Kis Tünde (Békés)
6. Oláh Ádám - Kecskeméti Mária (Békés)
7. Modoló Ákos Marco - Clussmann Dorina (Békés)
8. Kovács Marcell - Pap Réka (Békés)


Junior Latin:
1. Szerencsés Szabolcs - Péterfi Anna
2. Lakatos Imre - Tigyi Lídia
3. Dézsi Martin - Dóczi Angéla
27-28. Nagy Dániel -Bíró Petra (Békés)
29-30. Reszelő Dávid - Jakucs Noémi (Békés)
32-36. Kecskeméti Gábor - Zrínyi Vivien (Békés)

37-38. Csibor Balázs - Ilyés Anita (Békés)
41. Szőke Balázs - Szilágyi Dóra (Békés)

Gyerek Standard:
1. Kispál Gergő - Brinza Anett
2. László Levente - Rudisch Boglárka
3. Tigyi Ádám  - Tigyi Csilla

Felnőtt Latin:
1. Terhes Péter - Bodó Zsuzsanna
2. Kövér Antal - Forgács Zsófia
3. Berta Péter - Páncsics Nikolett
7. Kozma Lajos - Kozma Enikő Dalma(Békés)
8-9. Békési Gergely - Bíró Emese (Békés)
12. Szabó Norbert - Wittmann Edina (Békés)
13. Oláh Attila - Tóth  Nóra (Békés)








Értesülj elsőnek mindenről!

captcha 

Rendezvényeink

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6