Navigáció

Öt Békésről elszármazott előadóművész színvonalas műsorában gyönyörködhetett a nagyérdemű közönség 2023.06.30-án, pénteken a Békés Városi Kulturális Központ színháztermében a XLVII. Békés-tarhosi Zenei Napok keretében megrendezésre kerülő, városunk, Békés újbóli várossá nyilvánításának 50. évfordulója előtt tisztelgő esten.

Az est első fellépői, Izsó Lajos Hunor és Gellén Péter, Nagy Ivett voltak, majd egy olyan zenekari duó lépett a színpadra, melynek hölgytagja bár Sepsiszentgyörgyön született, Békésen töltött gyermekévei révén ezer szállal kötődik városunkhoz. Pálmai Panna, aki leginkább a Pankastic zenekar front embereként ismert, ez alkalommal Oláh Krisztián zongorista-zeneszerző kíséretében állt a színpadra. A közönség legnagyobb örömére műsorukban közös saját szerzeményeik is helyet kaptak. Az előadás záró műsorblokkjában Csordás Ákos, mintegy visszatükrözve az est színes program összeállítását, maga is egy hasonlóan színes repertoárú műsorral készült. A magát örök életében ibrányi gyereknek valló énekes előadásában a legnépszerűbb musical dalok csendültek fel. Az est előadói mindegyike több szállal kötődik városunkhoz, erősítettük a közösségiség élményét és a lokálpatrionizmust.

A program a TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2022-0529 kódszámú „A zene mindenkié” c. pályázatból valósul meg.